Spółdzielnia

Kiedy w 2010 roku zaczynaliśmy swoją przygodę w branży kateringowej naszym głównym celem było zapewnienie miejsc pracy osobom niepełnosprawnym narażonym na wykluczenie społeczne. Mieliśmy też postanowienie, że oferowane przez nas usługi musza być wysokiej jakości. W kateringu jakość oznacza: smacznie, zdrowo i na czas. Te wyznaczniki zawsze były dla nas priorytetowe. Zatrudniliśmy utalentowanego i doświadczonego szefa kuchni, zaopatrywaliśmy się tylko w markowe, sprawdzonej jakości produkty i często w pocie czoła pracowaliśmy aby zdążyć ze wszystkim na czas.

Rynek nas weryfikował, przegrywaliśmy przetargi bo trudno mieć niską cenę kiedy wszyscy zatrudnieni są na etaty i nie używamy najtańszych produktów, jednak wytrwaliśmy. Dostrzegliśmy potrzebę poprawy jakości żywienia dzieci w placówkach edukacyjnych i dostosowanie żywienia do potrzeb dzieci o specyficznych schorzeniach wymagających stosowania diety. Powoli, z semestru na semestr coraz to nowe szkoły i przedszkola próbowały naszych posiłków i zostawały naszymi klientami. Klienci stawiali nam coraz to nowe wymagania (np. menu wegetariańskie, menu bio) ale też w zrozumieniu wspólnego celu jaki jest dobro dzieci pomagali nam się rozwijać i doskonalić.

Dziś po kilku latach działalności, ponad 1 milionie przygotowanych i dostarczonych posiłków, nieskromnie możemy stwierdzić, że w tej dziedzinie osiągnęliśmy poziom mistrzowski. Jesteśmy liderem na rynku usług kateringowych świadczonych na rzecz placówek edukacyjnych w Gdyni, i powoli wchodzimy na rynek Sopotu i Gdańska. Jak każdy mistrz odczuwamy potrzebę dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, stąd działania edukacyjne które prowadzimy (warsztaty kulinarne) i projekt Razem Przy Stole, który jest o czymś więcej niż samym jedzeniu.