Społeczność

Razem Przy Stole to ruch społeczny zainicjowany przez Spółdzielnię Socjalną RAZEM zatrudniającą osoby niepełnosprawne i dostarczającą zdrowe posiłki do szkół, przedszkoli i wielu innych instytucji.

Jesteśmy grupą ludzi, którzy na co dzień zauważają coraz więcej problemów, będących konsekwencją coraz rzadszego spędzania wspólnego czasu przez rodziny i  przyjaciół.

Uważamy, że tym negatywnym zjawiskom można zapobiec poprzez propagowanie znaczenia i atrakcyjności rodzinnego stołu. Przy nim przestajemy się spieszyć, znajdujemy czas aby porozmawiać o naszych planach i problemach. Mamy szansę aby  zostać wysłuchanym i usłyszeć co bliscy mają nam do powiedzenia.

Tworzymy społeczność, która krzewi ideę wspólnego spożywania posiłków, wymienia się swoimi doświadczeniami. Odpowiadamy na pytania, doradzamy i słuchamy. Podpowiadamy jak urządzić miejsce wspólnego spożywania posiłków, co i jak podawać do jedzenia, o czym i jak rozmawiać, jak przekonywać innych o wartości bycia razem przy stole. Są wśród nas specjaliści żywienia, psychologowie, managerowie, designerzy i po prostu ludzie siadający razem do stołu.

Organizujemy warsztaty, eventy w przestrzeni miejskiej, jesteśmy aktywni w mediach tradycyjnych, w Internecie i na platformach społecznościowych.

Wiemy, że warto usiąść Razem Przy Stole.

Dołącz do nas!